EMLAK KURSU
 

Emlak Danışmanlık Kursu


   Güroymak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce İlçede Emlak Danışmanlığı kursu açtı. Emlak Danışmanlık Kursuna devam eden 34 kursiyer yapılan sınavda başarı göstererek Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazandı.

   Güroymak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bahayettin TÖR, İlçemizde ihtiyaç haline gelen Emlak konusunda kurs açtıklarını belirtti. Tör kurslarımızda Kursiyerlerin Emlakçılık ile ilgili genel kavramları öğrenmeleri, mesleği tanımaları, Emlakçılığın hukuki ve ekonomik boyutları hakkında bilgi sahibi olmaları, Emlak pazarlamasında dikkat edilmesi gereken hususları kavramaları, Halkla ilişkiler ve sosyoloji ile ilgili temel bilgilere sahip olmaları, Halkla ilişkilerde kurumsal imajın önemini kavramaları, Büro yönetimi ve iletişim tekniklerini emlak bürosunda kullanmaları, Davranış bilimleri ve beden dili hakkında bilgi sahibi olarak iş hayatında bunları kullanmaları, Tapu sicili ve tapu ile ilgili genel tanımları kavrama, Resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri ve tüzel kişilerin gayrimenkul tasarrufları hakkında bilgi sahibi olmaları, Tapuda akitli ve akitsiz işlemlerle alakalı, mesleğinin gerektirdiği detayları kavrama, Kadastronun kavramı, ekibi ve çalışma alanı hakkında bilgi sahibi olmaları, Kadastro çalışmalarında izlenecek yolu kavramalar Kadastro Müdürlüklerine başvuru şeklini kavramaları,Kadastro işlemler için gerekli belgeleri tanımaları,Kadastro işlemlerinde kullanılacak vekaletnamelerde aranan hususları, Uygulamada karşılaşabilecekleri sorunların, çözümü için Gayrimenkul Hukukunun genel hükümlerini kavramaları,Türk Hukuk Sistemi içinde Emlak Aracı ve Emlak Komisyonculuğunun yeri konusunda bilgi edinmeleri,Emlak danışmanlığının tanımı ve konusu hakkında bilgi edinmeleri,Emlak Danışmanlığında vergilendirme ve biçimsel vergi yükümlülüklerinin neler olduğu hakkında bilgi edinmeleri, Emlak alım-satım, kiralama ve değerleme(ekspertiz) hizmetlerinin temel bilgilerini edinerek meslekte kendilerini sürekli geliştirmeyi alışkanlık haline getirmeleri, bu konuda istekli olmaları, Şehir planlaması ile ilgili tanımları ve planlama esaslarını kavramaları, Kentleşme ve imar hukuku hakkında temel bilgileri edinmeleri konularında gerekli eğitimleri verdiklerini vurguladı. Kursa devam eden kursiyerlerin sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifikalarını verdiklerini belirtti.   

   Güroymak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bahayettin Tör, İlçe Kaymakamımız kurslarımıza vermiş olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

   Güroymak İlçe Kaymakamımız Muharrem Eligül, İlçemizde her alanda kursların açıldığını, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce verilen kurslarda il bazında ilçe olarak ön plandayız. İlçe olarak ihtiyaç duyulan her kursu Kaymakamlık olarak destek veriyoruz. 

 
100