29 EKİM BAYRAMI
 

İlçemizde 29 Ekim Bayramı Kutlandı.


     İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Kaymakam Muharrem Eligül ve İlçe protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşların da katıldığı törenlere coşku içerisinde Kutlandı.

      KAYMAKAM ELİGÜL TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

      İlçe Kaymakamımız Muharrem Eligül 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini Kaymakamlık Makamında kabul etti.

      Tebriklerin kabulünün ardından törenler, Güroymak Fatih İlkokulunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunduktan sonra, İlçe Kaymakamımız Muharrem Eligül konuşma yaptı. Kaymakam Eligül “Türkiye Cumhuriyeti 93 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir” 15 Temmuzdaki menfur darbe girişimi karşısında vatandaşlarımızın ve milletimizin ortaya koyduğu mücadele ruhu, milletimizin birlik ve kardeşliğine kast ederek ülkemizi parçalamak isteyen bölücü terör odaklarına karşı güvenlik kuvvetlerimizce verilen cansiparene mücadeledeki fedakarlık anlayışı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasının en büyük teminatıdır. Hem darbe girişimi, hem de terör saldırısı, hem de bir işgal teşebbüsü olan böyle büyük bir badireyi atlatmamızın ardından Cumhuriyetimizin 93’cü yıl dönümüne ulaşmış bulunuyoruz diyerek, halkın Bayramını kutladı.   

   Güroymak Fatih İlkokulunda yapılan kutlama programı düzenlenen etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yanı sıra Şiirler okunarak şarkılar ve gösterileri ve benzeri etkinlikler ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşku içerisinde kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama Törenine İlçe Kaymakamımız Muharrem Eligül, Belediye Başkan Vekili, Cumhuriyet Başsavcısı, Garnizon Komutanı, Ak Parti İlçe Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, ve İlçe protokol üyelerinin yanı sıra öğrenciler ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 
100